NGN VxRail ile ta!da!’ya İnovatif, Esnek ve Uygun Maliyetli Çözümler Sunuyor

 Kategori: Kurumsal Haberler

NGN VxRail ile ta!da!’ya inovatif, esnek ve uygun maliyetli çözümler sunuyor…

Teknolojik gelişmelere hem üretim alanında ve CRM yönetiminde, hem de pazarlama stratejilerinde büyük önem veren ta!da!, 2019 yılı itibari ile dijital alanda birçok yenilik ile müşterileriyle buluşarak “lovemark” olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Markanın relansman sürecini ve diitalleşme yolunda NGN ile gerçekleştirdikleri projeyi Uyar Holding CIO’su Funda Demirel, Uyar Holding Pazarlama Direktörü Meral Tek, NGN Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer, Presales Direktörü Ercan Özkurt ile konuştuk…

Biraz ta!da!’dan ve relansman sürecinizden bahsedebilir misiniz?

Meral Tek: 1997 yılında tamamı yerli sermaye ile kurulan Uyar Holding’e bağlı, Unifo Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yenilikçi ve genç  markası. 2011 yılından itibaren pratik ve leziz soğuk sandviç lezzetlerini tüketiciler ile buluşturuyor. Değişen tüketici alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve pazar dinamiklerini takip eden ta!da!, 1998 yılından bu yana üretimini gerçekleştirdiği mikrodalgaya uygun ambalajda, ortam koşullarına dayanıklı, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen, sadece ısıtılarak tüketilen hazır yemek çeşitlerini Mayıs ayından itibaren perakende tüketicileri ile tüm Migros ve Macro Center mağazalarında satışa sunuyor.

Hazır yemek çeşitlerinin yanı sıra, sağlığına ve protein ağırlıklı beslenmeye dikkat eden tüketiciler için ton balığı yerine bir numaralı alternatif olacak iyi tarım uygulamaları ile üretilen tavuk etleri kullanan, trans yağ içermeyen ta!da! Hazır Tavuk Konserve ürünü ilede pazarda farklılık yaratıyor. Ayrıca yeni nesil atıştırmalık alternatifleri ile bol lifli, koruyucu ve trans yağ içermeyen, bal ile tatlandırılan lezzetleri ilede ara öğünlerin vazgeçilmezi oluyor. ta!da! günün her saat dilimine uygun sağlıklı, leziz ve pratik lezzetleri ile de tüketicilerin acıktığında akla gelecek ilk marka olmak yönünde çalışmalarına devam ediyor.

Teknolojiye yaklaşımınız nasıl, ne gibi yatırımlar yapıyorsunuz?

Funda Demirel: Uyar Holding olarak tüm şirketlerimizde dijital transformasyon sürecini başlatmış durumdayız. Özellikle üretim yapılan tesislerimizde son teknoloji endüstriyel makina ve ekipmanlar kullanılıyor. Unifo Gıda fabrikamızda ürünlerimizi katkı maddesi kullanmadan, inovatif paketleme yöntemleriyle tüketim sürelerini uzatarak üretiyoruz. Üretim süreçlerinden, tüketiciye ulaşma sürecine kadar geçen her evrede son teknolojiyi kullanmayı hedefliyoruz.

NGN ile gerçekleştirilen BT Revizyonu projesine duyulan ihtiyaç ve yaşanan süreçle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Funda Demirel: Teknolojiyi üretimde bu denli kullandığımız göz önüne alınarak, Uyar Holding Yönetimi tarafından bu süreçlerin BT ekipleri tarafından takibi, anlık raporlanması, ürünlerin izlenebilmesi için gereken yatırımların yapılması kararı alındı. Böylece NGN ile gerçekleştiriğimiz tüm verilerin ortak bir noktada toplanması, kesintisiz işlenip raporlanması için sunucu ve depolama sistemleri projesi gündeme geldi.

Müfit Süer: “Uyar Holding bizim son yıllarda çeşitli alanlarda başarılı projeler gerçekleştirdiğimiz önemli bir iş ortağımız. ta!da! ise çok dinamik ve genç bir marka. Yenilikçi ürünleri olan, ürün gamını sürekli geliştiren, BT ihtiyaçları günden güne farklılaşan bir şirketle çalışmak bizleri heyecanlandırıyor. Şirketin büyüme hızı göz önüne alındığında altyapı ihtiyaçlarının değişkenlik göstermesi son derece olağan bir durum. Müşterilerimizin teknolojik ihtiyaçlarını analiz etmek ve en uygun çözümü sunmak yıllardan beri bizim uzmanlığımız.”

ta!da!’nın ihtiyaçlarına NGN nasıl çözümler sundu?

Funda Demirel: ta!da! üretiminin anlık olarak üzerinden geçeceği sistemlerin güvenilir, hızlı ve kurumsal olması gerekiyordu. Performans ve iş sürekliliği adına teknoloji araştırması yaptık. NGN ile yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda Dell EMC VxRail çözümünü kullanmaya karar verdik. NGN bu projede klasik mimarideki sunucu ve depolalama çözümlerini sunarken, yeni teknoloji hiperbütünleşik mimari ile geleneksel veri merkezi anlayışını değiştiren çözümler getirdi. VxRail ile sunucu, depolama, sanallaştırma, yedekleme ve felaket kurtarma sistemlerini tek bir panel üzerinden yönetebiliyoruz. Ayrıca, tiering, compression, deduplication, resilience, snapshots gibi yüksek teknoloji özelliklerini de kullanabiliyoruz. Veri Merkezi kullanım alanı optimize edildiği gibi elektrik sarfiyatı ve soğutma gibi kalemlerde de büyük ölçüde iyileşme sağladı. Proje sonunda performans artışı, iş sürekliliği ve kolay yönetilebilirlik özelliklerini sağlamış olduk.

Ercan Özkurt: Şirketlerin değişen BT altyapısı ihtiyaçları, değişen çözümleri de beraberinde getiriyor. VxRail kullanıcı deneyimi ve performansı ile rakiplerinden ayrılan bir çözüm. VxRail; sanallaştırma, depolama ve veri korumasını tek destek noktasına sahip bir sistemde entegre ediyor. Artırılmış çeviklik, basitleştirilmiş işlemler, daha düşük risk, sade kullanıcı ara yüzü gibi avantajları mevcut. Projelerimizde öncelikle güvenlik, performans, verimlilik, ölçeklenebilirlik gibi kriterlerimiz bulunuyor. Burada projenin en önemli unsurlarından birisi olan süreklilik noktasında ise çözümün çalışma mimarisi bunu kendi içerisinde sağladı. Geleneksel mimaride her türlü donanım için ayrı ayrı işlem yapmak yerine tercih ettiğimiz yazılım tabanlı teknoloji sayesinde tüm istenilenleri tek bir çözüm halinde sunmuş olduk.

Sunmuş olduğumuz çözümün bir parçası da, mevcutta BT alt yapısı için kullanılan bileşenlerin dönüşümü ve bunların sağlıklı bir şekilde yeni yapıya taşınarak merkezileştirme süreci. NGN IT Altyapı Sistemleri Takım Lideri İsmail Aksoy önderliğinde bu sürecin yönetilerek projenin planlanan sürede ve amaca uygun tamamlanması sağlandı.

NGN’de nasıl karar kılındı, hangi avantajlar kararda etkili oldu?

Funda Demirel: Bu projede tercihimizi NGN’den yana kullanmakla çok doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz. Birlikte çalışmamızdaki en büyük etken hem klasik hem de yeni mimarideki sistemlerdeki bilgi birikimi oldu. Müşteriyi tanıyıp müşteriye özel çalışmalar ve çözümler geliştirmesi, referansları NGN’in öne çıkan özelliklerinden.

Projenin hayata geçişi nasıl oldu? Mevcut sistemlerinizde-süreçlerinizde ne tür değişimler yaşadınız?

Funda Demirel: Proje öncesinde verilerin dağıtık lokasyonlarda olması merkezde konsolidasyonun sağlanabilmesi için ciddi alan planlama ve kapasite üzerinde uzun çalışmalar yapıldı. Optimum ve uygun tasarımın belirlenmesi üzerine gereken sistemlerin siparişleri geçildi. Bu süreçte merkezdeki network, elektrik gibi altyapısal sistemlerin de yenilenme gerekliliği ortaya çıktı. Yeni sistemlerin gelip kurulma aşamasına kadar diğer yenilenme çalışmaları tamamlandı. Sistemlerin kurulması ve verilerin taşınması planladığı sürede, yaklaşık iki haftalık bir süreçte gerçekleştirildi. Kullanıcılar geçiş sürecinden neredeyse hiç etkilenmediler diyebiliriz. Altyapısal yenileme dışında hesapta olmayan bir sorun ile karşılaşmadığımız için oldukça şanslıydık. Zamanında gerçekleşen, planlandığı gibi giden başarılı bir proje oldu. Projenin başarısı ve çıktıları göz önüne alındığında NGN’e bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Projenin ta!da!’ya sağladığı faydalar neler oldu?

Funda Demirel: ta!da!, son kullanıcıya açılmayı hedefleyen e-ticaret çalışmalarına başlamış ve öncesinde tüm süreçlerinin izlenebilir olmasını sağlamaya çalışan bir marka. Bu proje ile gelecekteki hedeflerine uygun büyüyebilir, yönetimi kolay, esnek ve maliyetleri daha düşük bir alt yapıya sahip oldu.

Projenin ta!da!’ya kalem kalem faydaları:

  • Yüksek Performans
  • Yüksek Erişebilirlik
  • Yüksek Esneklik
  • Yüksek Verim
  • Yönetim Kolaylığı
  • Kolay Kapasite Artışı
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram