Yeni Yıl Sevincini Sofralarınıza Taşıyacak Birbirinden Şık ve Pratik Süslemeler

 Kategori: Haberler

Heyecanı, sürprizleri ve yenilikleri ile sevinç uyandıran yeni yılı karşılarken sofralarınızın da mükemmel olmasını sağlayacak özel süslemeleri sizler için derledik. Birbirinden lezzetli yemeklerle donatılacak sofralarda, yeni yıl coşkusunu taşıyan süslemeleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. İşte yılbaşında yemeklerinize eşlik edecek pratik ve az maliyetli özel süsler:

Masa Ortası Boş Kalmasın 

Yeni yıl sofralarında ister açık büfe ister yemekli bir organizasyon planlayın, masada yemeklerin arasında yılbaşını anımsatan şık süsler olmalı. Her yıl uğur dilekleri ile alınan kokinalara masanızda yer açabilirsiniz. Kırmızı taneleri hasır bir sepete, sade bir servis tabağına veya şık bir sunum kabına koyarak masanıza renk verebilirsiniz. Yaprakları dikenli olan bitkinin yalnızca tohumlarını kullanmaya dikkat etmelisiniz. Masada cam bir fanus içine kozalakları doldurup kar spreyi ve simlerle renklendirebilirsiniz. Çam ağacı süsleriniz varsa, artan yıldızları veya topları masaya koyabilir, led ışığı masanın ortasına uzatabilirsiniz.

Şık Sofraların Olmazsa Olmazı Mumlar

Yeni yıl sofrasında da olmazsa olmazlardan biri mumlar. Tealight olarak bilinen küçük mumların yanı sıra şamdanlar veya daha büyük boyutlarda kalıp mumlar kullanabilirsiniz. Yılbaşı temalı kırmızı, yeşil ve beyaz renklerde mumları satın alabilir veya düz renkleri gold spreyle boyayıp kutlama temasına uydurabilirsiniz. Küçük kadehlerin içine su doldurup içine kokina yaprakları yerleştirebilir, üzerine yanan bir tealight bırakabilirsiniz. Mumda kırmızı renk seçmeniz estetiği tamamlayacaktır.

Kar Küreleri Sofralarınıza Taşıyın

Kar kürelerinizin yeni yıl temalı olanlarına sofralarınızda yer açabilirsiniz. Çam ağacı veya Noel baba desenli kar kürelerini sofra süslemelerine kullanmanız mümkün. Eğer yoksa, kendi kar kürenizi yapmanız da oldukça kolay. Eski bir kadehin içine kozalak, çam yaprakları ve simler koyduktan sonra üzerini kar spreyiyle boyayarak kendi kar kürenizi yapabilir, sofraya yerleştirebilirsiniz.

Peçetelerde Yeni Yıl Coşkusu

Peçeteler ve peçetelikler yeni yıl coşkusunu yansıtır. Misafirlerinizi yemeklerden önce karşılayan boş tabaklar bu şık peçetelerle süslenebilir. Kumaş peçetelerinizi kırmızı renklerde seçebilir, peçete halkalarınızı yeni yılı anımsatacak detaylarla süsleyebilirsiniz. Kokina tanelerinin yanı sıra çam yapraklarından yapacağınız küçük taçları silikon ile halkalara yapıştırabilirsiniz. Çam yaprağı bulamazsanız taze biberiye dalları ve tarçın çubukları da kullanabilirsiniz. Eğer kağıt peçete kullanacaksanız, onları zarf şeklinde katlayabilir ve çatal bıçaklarınızı yerleştirdikten sonra her bir peçetenin üstüne bir dal kokina yerleştirebilirsiniz.

Yemek Takımları Seçimi

Masa süslemesine gösterdiğiniz özeni yemek takımlarına da göstermelisiniz. Takımlarda beyaz, yeşil ve kırmızı renkleri kullanmalısınız. Eğer özel yeni yıl temalı bir takım kullanmıyorsanız, sade tasarımları bir arada kullanırken renklere dikkat edebilir ve yeni yıl konsepti yaratabilirsiniz. Geyik desenleri bulunan bir masa örtüsü veya Amerikan servis bile temayı bütünlemeye yetecektir.

Yeni yıl sofralarınızda düşük maliyetlerle harikalar yaratabilirsiniz. Son bir not, eğer süslemeleri tamamladıysanız, masadaki her konuğunuz için küçük bir kağıda iyi dilekler yazarak zarflayabilir ve onları küçük birer bereket çiçeği saksısı ile kendilerine armağan edebilirsiniz. Çiçek yerine alacağınız bir paket çam ağacı tohumunu da kullanabilir, tohumları keselere bölerek üzerine not iliştirebilir ve iyi dileklerle sunabilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram