Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kayak Merkezleri

 Kategori: Haberler

İyi bir tatil, her zaman için deniz ve bol güneş demek değildir. Özellikle kış aylarında iş ve günlük hayatın stresinden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerdenseniz kayak tatilleri sizin için mükemmel bir seçenek. Bunun için oldukça değerli ve elverişli lokasyonlar barındıran ülkemiz, kış turizmi anlamında adeta bir cennet. Kara doymak için kayak merkezlerinde mükemmel bir tatil planı yapabilirsiniz. Hele ki ılıman iklime sahip yerlerde yaşayanlardansanız kış mevsiminde kar görmek bile sizin için bir hayal olabilir. O zaman vakit kaybetmeyin ve 2020 yılı için bir kış tatili planı yapmakla işe başlayın! İşte Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken kayak merkezleri…

  1. Uludağ (Bursa)

Türkiye’de kayak yapılacak yerler denildiğinde şüphesiz ilk akla gelen merkez Uludağ’dır. 2543 metrelik zirvesi ile bulunduğu bölgenin en yüksek dağı olan Uludağ, helikopterli kayak ve tur kayağı gibi farklı kayak disiplinlerine elverişli bir kayak merkezidir. Kış sporları için sıklıkla tercih edilen Uludağ’ı Aralık ve Mart ayları arasında kalan sezon içerisinde dilediğiniz tarihte ziyaret edebilirsiniz.

  1. Palandöken (Erzurum)

3271 metrelik devasa bir dağımız olan Palandöken, mükemmel doğası ile mutlaka görmeniz gereken bir kayak merkezi. Şahsi aracı olmayan veya toplu ulaşım vasıtası ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler için çok uygun bir lokasyonda yer alan Palandöken, şehir merkezine yalnızca 10 dakika uzaklıkta. Dolayısıyla halka açık otobüsleri kullanarak veya taksi ile buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sezon boyunca toz kar olarak adlandırılan özellikteki karı ile Palandöken’de çok eğlenceli bir kış tatili sizi bekliyor olacak.

  1. Kartalkaya (Bolu)

Türkiye’de kayak nerede yapılır diyenler için bir diğer mükemmel merkez: Bolu – Kartalkaya. Bolu iline 45 kilometre uzaklıkta olan bu merkez ülkemizin en önemli kayak merkezlerinden bir diğeri. Kış aylarında 2,5 metreye ulaşan kar derinliği ve kayağa elverişli yamaçları sayesinde Aralık ve Mart ayları arasında Kartalkaya’da dağ kayağı, tur kayağı, kayaklı koşu gibi pek çok aktivite 2020’de sizleri bekliyor. Kartalkaya’nın temiz havasını birkaç gün çıkartmak isteyenler içinse Golden Key Kartalkaya Otel’i konaklamak için güzel bir seçenek olacaktır.

  1. Erciyes (Kayseri)

İç Anadolu’nun en çok ziyaret edilen kayak merkezlerinden biri de Kayseri ilinde bulunan Erciyes Dağı’nda yer alıyor. Türkiye’nin en yüksek 5. dağı olan Erciyes tam olarak 3916 metrelik bir yüksekliğe sahip. Burada doğal kuvvetlere bağlı olarak oluşmuş bir de buz dağı mevcut. Bizans’tan kalma tarihi kalıntıların da yer aldığı Erciyes’te mükemmel bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz.

  1. Ilgaz (Kastamonu)

“Ilgaz, Anadolu’nun sen yüce bir dağısın!” şarkısını küçükken mutlaka duymuşsunuzdur. Her ne kadar Kastamonu olarak belirtmiş olsak da Ilgaz Dağı Kastamonu ile Çankırı illerinin arasında kalıyor. 2850 metrelik yüksekliği ile İç Anadolu’nun önemli bir kayak merkezi olan Ilgaz Dağı’nda bir milli park yer alıyor. Burada orta, ileri ve başlangıç seviye kayak severlere uygun farklı pistler, kızak alanları ve telesiyej hizmeti veriliyor. Aynı zamanda bünyesinde otel, restoran ve kayak malzemelerini satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz uygun alanlar da bulunan bu merkezde günübirlik veya konaklamalı şekilde çok eğlenceli bir kış tatili yapabilirsiniz.

  1. Sarıkamış (Kars)

Kars iline 55 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıkamış, hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktası. Kristal özellikte kar bulunduran ve kar derinliği kış aylarında 1,5 metreyi bulan Sarıkamış’ta amatör ve profesyonel kayakçılara hitap edebilecek farklı uzunluklarda kayak pistleri mevcut. Mükemmel doğası ile çam ağaçları arasında harika bir kayak deneyimi yaşayabileceğiniz Sarıkamış’ı hala görmediyseniz 2020 yılında mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kayak rotaları kış aylarında eğlence dolu bir tatil yapmanız için oldukça uygun olan ve mutlaka görülmesi gereken merkezlerdir. Böyle bir tatilin size ne kadarlık bir bütçeye mal olacağı tatil planınıza göre değişkenlik gösterir. Kış tatiline odaklı olarak hizmet veren bu alanlarda Aralık ayında açılan ve karın yerde kalma süresine göre Nisan ayına kadar devam eden sezon içerisinde fiyatlar diğer dönemlere göre daha yüksektir. Bu kayak merkezleri günübirlik ziyaretçilere açık olmakla birlikte daha uzun süreli bir tatil planınız varsa çevresinde konaklayabileceğiniz otel ve pansiyonlar da bulabilirsiniz.

Kayak sırasında kaybetmiş olduğunuz enerjinizi kayak keyfinizi bölmeden içerisinde ortalama 36 gr taze çilek, 50 gr taze şeftali ve 100 gr taze muz bulunduran dondurularak kurutulmuş Meyve Mix ile karşılayabilirsiniz. Vejetaryen kullanımlar için uygun, doğal ve taze malzemeler kullanılarak üretilen bu hafif, besleyici ve sağlıklı atıştırmalık, outdoor aktivitelerinizin vazgeçilmezi olacak. Tüm Outdoor ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram