Taşınma Zamanı

 Kategori: Haberler

Yeni bir evde yaşama heyecanı bambaşka olsa da ev taşımak zor ve yorucu bir iştir. Özellikle mutfak taşıma kısmı epey özen ve çaba istiyor. Basit önerilerle mutfağınızı taşınmaya hazır hale getirin.

Mutfak eşyalarını kategorize edin

Cam eşyaların hepsini özenle kağıtlara sararak türlerine göre kategorize edin. Hangi kolinin içinde ne olduğunu mutlaka koli üzerine yazın ve ‘Kırılacak Eşya’ uyarısını dikkat çekici bir şekilde eklemeyi unutmayın. Yeni evinizde ilk ihtiyaç duyacağınız eşyalar, muhtemelen mutfak eşyaları olacağından bunları bir an evvel nakliyecilere teslim edin ve erkenden varmalarını sağlayın.

Eski eşyaları ayıklayın

Taşınmak, mutfağınızdaki gereksiz eşyalardan, kırık dökük araç gereçlerden, fazlalıklardan ve son kullanma tarihi geçmiş gıdalardan kurtulmanın en temiz yolu. İşinize yaramayan her şeyi atın ya da ihtiyacı olan birilerine vermek üzere bir köşeye ayırın. Ne olursa olsun, onları yeni evinize kadar taşımayın.

Elektronik mutfak aletlerinizi sağlama

İster buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın gibi büyük eşyalar olsun, ister blender, tost makinesi gibi küçük ev aletleri olsun, tüm elektronik cihazlar taşınma sürecinde özenle paketlenmeli. Beyaz eşyalar boyutları nedeniyle sağa sola çarpabilir, çizilebilir, göçebilir, yüzeyleri zarar görebilir. Bu yüzden bu eşyalarınızı nalburlarda ya da yapı marketlerde satılan balonlu naylon rulolarla sağlam şekilde sarın. Küçük ev aletlerinin ise taşınma hengamesi ile birlikte ufak tefek ama bir o kadar da önemli parçaların kaybolması, cam hazne gibi narin aparatlarının zarar görmesi an meselesi. Bu yüzden onların da her birini ayrı ayrı naylon rulolara sarın ve gerekirse büyük bir kolide birleştirin.

Yiyeceklerinizi paketlerken gıda güvenliğine dikkat edin

Buzdolabında taşınma öncesi mümkün olduğunca az yiyecek bırakın. Bir süre alışverişi kesin, yemek hazırlığı için ekstra malzeme almamak adına birkaç gün hazır yemeklere yönelin. Dondurucuda donmuş yiyecekleriniz varsa bunları buz aküleriyle, termal korumalı çanta ve buzluklarla yeni evinize taşıyın. Yeni evinize gittiğinizde buzdolabınızı hemen yerine yerleştirip çalıştırın ve donmuş yiyeceklerinizi ilk fırsatta dondurucuya tekrar istifleyin.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram