Rahat Bir Kamp Deneyimi İçin Yanınıza Bulunması Gereken 15 Malzeme

 Kategori: Haberler

Kamp malzemelerinizi yeterince iyi hazırlamazsanız tatiliniz oldukça yorucu ve zor geçebilir. Bu nedenle kapsamlı bir liste planlamanız ve outdoor kamp eşyaları konusunda sıkı bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Yanınıza mutlaka almanız gereken 15 kamp malzemesi ise şöyle:

 1. Çadır: Outdoor kamplar için en önemli ekipman çadırdır. Büyüklüğüne, UV ışınlarından koruma özelliğine, rüzgara dayanıklılığına ve su geçirme özelliğine dikkat ederek sizin için en uygun çadırı seçebilirsiniz.
 2. Sırt Çantası: Sırt çantaları, bel destekleri sayesinde uzun yürüyüşlerde daha az yorulmanızı sağlar. Ayrıca su geçirmez bir sırt çantası almak, yağmur yağdığında kurtarıcı olabilir. Kamp yapacağınız süreye göre çantanızın hacmine karar verebilirsiniz.
 3. Mat ve uyku tulumu: Geceleri soğuğa karşı korunma ve rahat bir uyku için doğru uyku tulumunu ve matı seçmek oldukça önemlidir.
 4. Mont veya yağmurluk: Hava koşullarını önceden kontrol edip mont veya yağmurluk almak soğuk havalarda ve yağmurda kurtarıcınız olabilir.
 5. Yedek kıyafet, çorap ve çamaşır: Kısa süreli bir kamp tatili de olsa yanınıza yedek kıyafet almayı ihmal etmeyin. Kış aylarında termal kıyafetleri tercih edebilirsiniz.
 6. Güneş kremi ve şapka: Hava durumunu kontrol ederken, UV endeksine dikkat edin. Eğer orta veya yüksek ise yanınıza mutlaka güneş kremi ve şapka alın.
 7. Power Bank ve yedek batarya: İletişim ve harita için olmazsa olmaz telefonunuzu şarj edebilmek için yanınıza power bank almayı ve yola çıkmadan önce power bank’i şarj ettiğinizden emin olmayı unutmayın.
 8. Kamp lambası ve el feneri: Elle şarj edilebilen veya pilli modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer pille çalışan bir lamba alacaksanız yedek pil bulundurmayı ihmal etmeyin.
 9. Çok fonksiyonlu bir çakı: Yemek hazırlarken, yakacak odun toplarken ya da çadırınızı kurarken çeşitli fonksiyonları olan bir çakıya sahip olmak işinizi kolaylaştırır.
 10. Termos ve matara: Sıcak bir çay veya kahve içmeyi, manzaraya karşı tadını çıkarmayı seviyorsanız, termosunuzu unutmayın. Ayrıca en az bir litrelik kaliteli bir matara yürüyüş yaparken faydalı olacaktır.
 11. Çatal, kaşık ve kaplar: Kamp için özel üretilmiş olanlardan almanız faydalı olabilir. Set halinde üretilmiş olan bu ürünler iç içe konulabildiği için daha az yer kaplayacaktır.
 12. Hemen bozulmayan yiyecekler: Özellikle yaz aylarındakampta uzun süre bozulmayacak yiyecekler almak önemlidir. Kamp alanında tencere ya da ocak olmayacağı için yemek hazırlamak zor olabilir. İçerisindeki ısıtıcı paketleri ile en soğuk ortamlarda bile 5-10 dk gibi kısa sürelerde hazırlanabilen ve herhangi bir ekipman gerektirmeyen ta!da! outdoor gıda paketleri ile yemeğinizi kolayca hazırlayabilirsiniz.
 13. İlk yardım seti: Bana bir şey olmaz demeyin ve önleminizi alın. Sargı bezi, ağrı kesici, ateş düşürücü, yara bandı, yara ve yanık kremi, alerjik reaksiyonlara karşı krem ve ilaç, pamuk gibi temel malzemeler acil durumlarda işinizi görecektir.

Yola çıkmadan önce eşyalarınızı tekrar kontrol edin ve eksik malzeme kalmadığından emin olun. Kamp dönüşünde ise kamp yaptığınız alanda çöp bırakmamayı ve ateşi söndürdüğünüzden emin olmayı unutmayın!

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram