Pratik Kamp Yemekleri ile Doğanın Tadını Çıkarın

 Kategori: Haberler

Kamp tutkunlarının birçoğu için eminiz ki doğa ile baş başa olmak, mükemmel bir yemek deneyiminden çok daha değerlidir. Yılda birkaç kez kamp kurarak macera deneyimi yaşayanlar için çok önemli bir nokta olmasa da kampı hayatının bir parçası haline getirmiş ve düzenli aralıklarla tekrarlayan tutkunlar için yemek de çadır ve uyku tulumları kadar önemlidir. Sessiz ve sakin doğanın içerisinde güzel bir yemek deneyimi yaşamak isteyenler için pek çok farklı alternatif mevcuttur. Kampta eğlenelim, güzel bir yemek yiyelim üzerine de bir doğa yürüyüşü yapalım diyorsanız doğru yerdesiniz. Lezzetli ve pratik kamp yemekleri ile kamp deneyimini bir üst noktaya taşımak için işin püf noktalarına gelin birlikte bakalım.

Bir Termos Edinerek İşe Başlayın

Eğer outdoor aktivitelerine gönül vermiş ve bunu alışkanlık haline getirmiş bir kampçıysanız, daha iyi bir deneyim için öncelikli olarak kendinize birtakım ekipmanlar edinmelisiniz. Çadırlar, uyku tulumları, kamp giysileri gibi bu işin temel taşları zaten kampçılar için olmazsa olmazlar arasındadır. Fakat son yıllarda kamp ve outdoor aktivitelerinin yaygınlaşmış olması saklama ekipmanlarını da çeşitlendirildi. Spor mağazalarında çadır reyonlarını gezerken eminiz ki bunlar gözünüze takılmıştır. Kampa gitmeden önce mutlaka kendinize bir termos edinin. Uzun süreli sıcak tutma kabiliyeti olan çelik termoslar bunun için çok uygun! Aynı zamanda bu ürünlerin kapağı bardak şeklinde kullanılabilenleri de mevcut. Günbatımını izlerken sıcacık bir filtre kahve içmek sizce de harika olmaz mı? ta!da! outdoor tutkunları için orta kavrulmuş Brezilya kahve çekirdeklerinden bardakta veya termosta kolaylıkla demlenebilen bir filtre kahve üretti. Size kalan ise yalnızca ta!da! outdoor filtre kahve paketini açarak içerisindeki filtreyi askılarınızdan bardağınıza veya termosunuza asmak ve üzerine sıcak su ekledikten sonra mükemmel lezzetteki kahvenizi yudumlayarak doğa ile baş başa olmanın tadını çıkarmak…

Kampta Yemek Deneyimini Kolaylaştırıcı Alternatifler

Lezzetli yemekler yemekten zevk alan kamp tutkunlarına bir müjdemiz var. Artık umduğunu değil bulduğunu yeme kuralı outdoor aktiviteleri için geçerli değil. ta!da!, anne elinden çıkmış gibi pratik kamp yemekleri ile sağlıklı ve lezzetli öğünler yapmanıza imkan tanıyor, 72 saat boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek acil durum kiti ve günlük tüketiminiz için 3 öğün yemek içeren rasyon gıda paketlerinin yanı sıra köri soslu tavuk, menemen karışımı, orman kebabı, barbunya pilaki, mercimekli bulgur pilavı gibi tek öğünlük hazır yemek paketlerini kamp çantanıza atarak yanınızda götürebilirsiniz.

Alevsiz Isıtma Kiti ile Lezzetli ve Sıcak Kamp Öğünleri

Kamp yemekleri için outdoor çantanızda yerinizi ayırdınız ve en sevdiğiniz yemekleri kampa giderken yanınızda götüreceksiniz. Fakat kamp aktiviteleriniz sırasında özellikle de kış mevsimindeyseniz yapacağınız öğünler lezzetli olduğu kadar da sıcak olmalı. ta!da! Outdoor ürünleri içerisinde yer alan 5’li alevsiz ısıtma kiti yardımıyla ateş yakmanıza gerek kalmadan yemeklerinizi ve suyunuzu ısıtabilirsiniz. Bu kiti kullanmak için yalnızca 100 ml suya ihtiyacınız var ve bu suyun temiz ya da kirli olması önemli değil. Kitin içinden çıkan kilitli ısıtma poşetinin içerisine ısıtma pedi, 100 ml su ve ısıtmak istediğiniz ta!da! Outdoor yemeğinin paketini yerleştirip ağzını kapattıktan sonra ortalama 2 dakika içerisinde ısıtma işlemi tamamlanır. Kitin içerisinden çıkan sıcak su poşeti yardımıyla çay ve kahve için su da ısıtmanız mümkün.

Eğer siz de bir kamp tutkunu iseniz yolculuğunuza başlamadan önce sağlıklı ve lezzetli kamp yemekleri ile doğa ortamında keyifli bir deneyim yaşamak için yukarıdaki önerilerimizi dikkate almanızda fayda var. Tüm ta!da! Outdoor ürünlerimize ulaşmak için store.tada.com.tr/outdoor adresini ziyaret edebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram