Öğrenciler İçin Yemek Önerileri

 Kategori: Haberler

Ailenizden uzakta üniversite okurken yurtta veya öğrenci evinde kalıyor ve yemek yapmayı bilmiyorsanız muhtemelen sık sık dışarıdan yemek siparişi verir ya da makarna, yumurta, ekmek arası gibi basit yemeklerle gününüzü geçirirsiniz. Dolayısıyla, öğrencilik hayatı, birçok kişinin hayatında en sağlıksız beslendiği dönemlerden biridir. Neyse ki bu döngüden sıkılan öğrencilerin imdadına yetişecek anne eli lezzetine sahip yemek alternatifleri var. İşte anne elinden çıkmış gibi lezzetli ve besleyici olan pratik öğrenci yemekleri…

  1. Zeytinyağlı Taze Fasulye

Öğrenci evlerinde ayda yılda bir denilebilecek sıklıkta pişirilen yemek türlerinin başında sebze yemekleri gelir. Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazı sebze yemekleri anne yemeklerini özleyen birçok öğrencinin burnunda tüter. Ama üzülmeyin, ta!da! Zeytinyağlı Taze Fasulye, tıpkı annenizin elinden çıkmış gibi nefis kıvamı ve mevsiminde toplanmış taze sebzeleriyle öğle veya akşam yemeklerinizde imdadınıza yetişir. Size yalnızca ambalajını açıp afiyetle yemek kalır.

  1. Etli Kurufasulye

Kuru fasulye severler burada mı? Öğrenci evinde veya yurtta kendi imkanlarınızla yapmanız oldukça zor olan kuru fasulyeyi ta!da! sizler için en lezzetli haliyle hazır olarak önünüze getirir. İlikli kemik suyu ve dana eti ile hazırlanmış bu yemeği mikrodalga fırında, tavada veya kaynar su içerisinde benmari yöntemiyle sadece ısıttıktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

  1. Sebzeli Bulgur Pilavı

Sulu yemek olur da yanında pilavsız olur mu? Annesinin bulgur pilavını özleyenler buraya. ta!da! Sebzeli Bulgur Pilavı, taze sebzelerin haşlama suyu kullanılarak en sağlıklı şekilde pişirilir; havuç, soğan, biber, kabak, domates ve bezelye gibi vitamin deposu sebzelerle lezzetlendirilir. Hemen açıp tavada veya mikrodalga fırında birkaç dakika ısıtmanız yeterli.

  1. Düğün Çorbası

Sıcak bir çorbaya hasret kalan öğrenciler için ta!da! anne elinden çıkmış gibi lezzetli bir düğün çorbası hazırladı. Dana eti ve ilikli kemik suyu kullanılarak yapılmış olan düğün çorbası, sınav dönemlerinizde veya soğuk algınlıklarınızla mücadele ettiğiniz zamanlarınızda imdadınıza yetişecek sağlıklı bir alternatif. Dış ambalajını çıkardıktan sonra çorbanızı tavada, mikrodalga fırında ya da kaynar suda benmari yöntemiyle ısıtarak sıcak sıcak içebilirsiniz.

  1. Zeytinyağlı Mercimekli Enginar

Ege’den kopup gelmiş veya Ege lezzetlerine gönül vermiş öğrenciler buraya. Annenizin elinden çıkmış nefis bir enginar yemeğini özlüyorsanız ta!da! Zeytinyağlı Mercimekli Enginar tam da size göre. Öğrenci evinde bugüne dek asla pişmemiş yemekler listesi yapılsa eminiz ki bu yemek ilk sıralarda yer alır. Taze enginarları yeşil mercimek, biber, havuç ve birinci kalite zeytinyağıyla taçlandıran ta!da! sofralarınıza konuk olmaya hazır. Yüksek lif içeriğine sahip bu sağlıklı yemeği öğle ve akşam yemeklerinde ambalajını açıp isteğinize göre ısıtarak keyifle yiyebilirsiniz.

Yukarıdaki pratik yemekler sizi hiç uğraştırmadan lezzetli bir öğün alternatifi elde etmenize yardımcı olur. Dışarıdan besin değeri düşük ve yağ içeriği yüksek olan yemekleri sipariş etmek yerine bu hızlı yemekler arasından tercih yapmanız hem daha sağlıklı hem de daha az maliyetli bir tercih olacaktır. Diğer hazır yemeklerimizi de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram