Kışın Çok Çorba İçmek İçin 7 Neden

 Kategori: Haberler

Daha Çok Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi çorbalar, sofralarımızın baş tacı. Çorbayı dört mevsim sevsek de kış aylarında çorba içmek için çok geçerli nedenlerimiz var.

 

İçinizi ısıtır

Üşüyorsanız çorba için… Bir kase çorbanın soğuk kış günlerinde, dakikalar içinde sizi ısıtacağı garanti. Beslenme uzmanları çorbanın vücudu içten, dışa doğru ısıttığını doğruluyor.

 

Lezzetin yanında sağlık da verir

BBC News’de yayınlanan bir çalışmaya göre, çorbanın içindeki su içeriği vücudun günlük su ihtiyacının önemli bir kısmını karşılıyor. Çorbalar kışın azalan sıvı tüketimini destekler. Öğünlerinde çorba tüketenler doyma hissine erken erişir ve yemeğin geri kalanında gereksiz kalori alma ihtiyacı duymaz.

 

Çocuklara sebze yedirmenin ideal bir yoludur

Sebze yemekleriyle arası pek iyi olmayan çocuklar için içinde farklı sebzelerin bir arada bulunduğu çorbalar, sağlıklı birer öğün.

 

Soğuk algınlığına karşı savaşır

Mayo Clinic’te yer alan bir makaleye göre tavuk suyu çorba, antienflamatuar özelliği sayesinde kış mevsimiyle artan bulaşıcı hastalıklarla savaşmakla kalmaz, mukus salgısını da azaltır. Böylece bu hastalıkların rahatsız edici semptomları ortadan kalkar.

 

Sebzelerin vitamin ve minerallerini muhafaza eder

Diğer pek çok sebze pişirme yöntemindeki gibi, sebzenin piştiği suyu dökmediğinizden ya da tabağınızda bırakmadığınızdan dolayı çorba sayesinde doğal vitamin ve minerallerden daha fazla faydalanabilirsiniz.

 

Az yağ ve bol lif içerir

Çok yoğun krema içeren bir çorba yapmadığınız sürece sebze, kuru baklagil ve etle hazırlanan çorbalar az yağ ve bol lif içerir. Bu da sindirim sisteminizin sağlıklı şekilde çalışmasını desteklerken kilo kontrolünü kolaylaştırır.

 

Evinizi mis gibi kokularla doldurur

Kışın ruhuna uygun, sıcacık ve mis kokulu bir eve kavuşmak için nefis kokulu bir çorba yeter de artar. Sıcacık bir kase çorba, duygusal olarak da insanları iyi hissettirir.

 

ta!da! hazır çorbaları hem sağlıklı hem leziz

Çorbanın hazırlaması kolay görünse de gerçek hiç de öyle değil. Tarifi doğru şekilde uygulamak epey zamanınızı alabilir. Bu da iş yaşamı koşuşturmacası içindeki çoğumuz için neredeyse imkânsız. Oysa ta!da!’nın birbirinden leziz hazır çorbalarını dakikalar içinde ısıtıp servis edebilir, lezzetle tüketebilirsiniz

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram