Kasım Ayında En Çok Tercih Edilen Kamp Yerleri

 Kategori: Haberler

Sonbaharın son ayı olan Kasım, şüphesiz kamp tutkunlarının en sevdiği aylardan biridir. Birbirinden güzel göller ve şelaleler, sonbaharın renk geçişlerine şahit olabileceğiniz ormanlar ve milli park alanları, Kasım ayında kampçılarla dolar. Birçok outdoor sporunun da yapıldığı sonbaharda, manzaraları ile büyüleyen ve en çok tercih edilen kamp alanlarını sizin için derledik.

Bolu, Yedigöller Milli Parkı

Sonbahar ve ilkbahar aylarında rengarenk manzarası ile büyüleyen Yedigöller Milli Parkı, Kasım ayında gidebileceğiniz ideal kamp alanlarından biridir. Bolu’ya 42 km uzaklıkta bulunan Milli Park, Seringöl, Büyükgöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olmak üzere toplam 7 adet göl, birçok şelale ve ağaçtan oluşur. Kasım ayında Batı Karadeniz’in güzelliğine şahit olmak isterseniz, mutlaka Yedigöller Milli Parkı’na uğramalısınız.

İzmir, Bozdağlar

Bozdağlar, yaz aylarında yayla turizmi ile dolu iken, sonbaharda doğanın tadına varmak ve çeşitli outdoor sporları yapmak isteyenlerin durağıdır. Kamp için mükemmel alanlara ev sahipliği yapan Bozdağlar’da kampçıların en çok tercih ettiği yerler Gölcük yaylası ve çevresi, Bozdağ, Ayvacı, Subatan ve Başova yaylalarının düzlükleridir. Batı Anadolu’nun en yüksek dağlarında biri olduğu için yamaç paraşütü yapanların özellikle tercih ettiği Bozdağlar’da trekking yapanlara ve dağcılara da rastlayabilirsiniz.

Kastamonu, Küre Dağları Milli Parkı

Küre Dağları Milli Parkı, Karadeniz’in doğal güzelliklerine şahit olabileceğiniz muazzam bir alandır. İçinde bulunan göller, şelaleler, kanyonlar ve canlı çeşitliliği ile benzersiz bir manzaraya tanıklık etme şansı sunar. Küre Dağları Milli Parkı, Avrupa’da milli parklar için verilen PAN Parks sertifikasına sahip olan ilk ve tek milli park alanımızdır. Bu sertifika, sürdürülebilir turizm açısından güvenilirliğin işareti olarak kabul edilir. Türkiye’de en çok mağarası olan Milli Park unvanına da sahip olan Küre Dağları, birçok yabani hayvana ev sahipliği yapar. Ayrıca, dünya üzerinde geçişi en zorlu kanyon olan Valla Kanyonunu da içinde barındıran milli parkımız, birçok outdoor spor için elverişlidir.

Ankara, Şahinler Tabiat Parkı

Ankara’da kamp yapılacak yerlerin başında gelen Şahinler Tabiat Parkı, Bolu ve Ankara arasındaki doğal güzelliklere şahit olabileceğiniz muazzam bir kamp alanıdır. Kamp alanı, Kızılcahamam ve Gerede arasında bulunur. Gölün etrafına konuşlandırılmış olan kamp alanı, tuvalet ve kamelya gibi imkanlara sahiptir.

Artvin, Karagöl

Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan Karagöl, konumu itibari ile fazla istila edilmemiş alanlardan birisidir. Yabani hayvan çeşitliliği fazla olan Karagöl, yerleşim yerinden fazla uzaklaşmadığınız takdirde oldukça güvenlidir. Sonbaharda manzarasına doyamayacağınız Karagöl’ü kasım ayında ziyaret ederek güzel bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Dilerseniz kano kiralayarak göl turu da yapabilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram