Kar Kış Dinlemeyen Kamp Tutkunları İçin 6 Kamp Rotası

 Kategori: Haberler

Kamp, yaz ayları kadar kış aylarının da favori etkinliklerinden biri. Ama kış kampı, deneyimli kampçılar için alışıldık olsa da birçok kamp tutkununa epey zorlu anlar yaşatabiliyor. Neyse ki Türkiye’nin doğasına her deneyim seviyesinden ve her yaştan kampçı için elverişli rotalar var.

İşte kar kış dinlemeyen maceraperest kampçılar için Türkiye’nin dört bir yanından kamp rotaları…

  1. Davraz Dağı, Isparta

Kayak ve kamp keyfini bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir yer olan Davraz Dağı, çığ riskinin oldukça düşük olması sebebiyle, kışın kamp tutkunlarının en sevdiği rotalardan biri. Davraz Kayak Merkezi’ne Isparta’nın şehir merkezinden rahatça erişebilirsiniz. Burası, Isparta Havalimanı’ndan da yalnızca 50 km uzaklıkta.

  1. Geyikbayırı ve Sivridağ, Antalya

Geyikbayırı’ndan, Türkiye’nin en fazla tercih edilen tırmanış rotalarından biri olan Sivridağ’ın eteklerine ulaşmanız mümkün. Burası Antalya’ya oldukça yakın olduğu için özellikle bu ilin sakinleri tarafından yoğun ilgi görüyor. Kamp sırasında, tırmanış öncesinde veya sonrasında, hafta sonu kurulan köy pazarlarından organik sebze meyve ve el yapımı ürünler de alabilirsiniz.

  1. Saklıkent Kanyonu, Antalya

Yaz tatili için zaten dünyaca bilinen enfes bir yer olan Antalya’da, kış kampçıları için cazip alternatifler bitmiyor. Şehir merkezine yalnızca 50 km uzaklıkta olan Saklıkent Kayak Merkezi, kampçılara özel kamp alanları ve restoran gibi, ihtiyaçlarınızı karşılayacak gelişmiş tesisler de bulunduruyor.

  1. Hatila Vadisi, Artvin

Her türlü doğal güzelliğe sahip olan Artvin, kamp tutkunları için çok sayıda seçenek barındırıyor. Cam teras ile muhteşem manzaraların tadını çıkarabileceğiniz Hatila Vadisi Milli Parkı, Artvin şehir merkezine yalnızca 10 km mesafede. Doğa yürüyüşü sevenler için harika bir yer olan Hatila Vadisi’ne giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın ama sakın unutmayın.

  1. Yenice Ormanları, Karabük

Türkiye’nin en büyük ormanı olma özelliği taşıyan Yenice Ormanları, kamp tutkunları tarafından çadır kampı ve karavan kampı için her mevsimde tercih edilen bir rota. Doğu Karadeniz’in büyüleyici doğasının zirveye ulaştığı bu göz alıcı ormanda, hiç ummadığınız bir anda unutulmaz bir manzarayla karşılaşabilirsiniz.

  1. Erikli Yaylası, Yalova

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan bu yayla, hem müthiş bir doğa şöleni sunuyor hem de İstanbul’a yalnızca 1-1,5 saat uzaklıkta. Çifte Şelale ve Dipsiz Göl’e de oldukça yakın. Çocuklu aileler dahil herkesin rahatlıkla kamp yapabileceği geniş bir kamp alanına sahip olan bu yayla, şehirden kaçıp dinlenmek isteyenleri kendine çağırıyor.

Kamp yaparken olumsuzluk yaşamamak için yanınıza sağlam bir çadır, kaliteli bir uyku tulumu ve uygun kıyafetler almanız çok önemli. Ama en az bunun kadar önemli olan başka bir şey de yeme içme konusunda da dikkatli olmak. ta!da! Outdoor gıda paketleri her hava koşulunda ısıtma paketi sayesinde 5-15 dakikada kolayca hazırlanabilir ve ekstra malzeme gerektirmez. Özellikle kış kamplarında karnınızı kolayca doyurarak kamp boyunca rahat edersiniz.

Çantanız hazırsa durmayın, kampın keyfini çıkarın!

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram