Kamp Keyfini Bir De Böyle Yaşayın!

 Kategori: Haberler

Kamp alanları doğayla iç içe huzurlu bir tatil için en çok tercih edilen yerlerdir. Çadırınızı kurup yıldızların altında tertemiz bir havada geçireceğiniz saatler kendinizi tamamen yenilemenizi sağlar. Ağustos ayı ile birlikte ısınan hava şartları da ormanda ya da deniz kenarında yer alan kamp alanlarını daha fazla hareketlendirir. İşte farklı mekanlar ve giderek artan popülerlikleriyle en trend mekanlar ve kamp önerileri…

Uçmakdere’de Kumsalda Kamp Kurmanın Tadını Çıkarın

Tekirdağ iline bağlı bir köy olan Uçmakdere, ismini Türk ve Altay mitolojisinden gelen ‘uçmag’ yani cennet kelimesinden alır. Marmara ikliminin hakim olduğu kamp alanı yaz aylarında sıcak ve denize girmek için elverişlidir. Dağ sporlarına ilgi duyanların da uğrak yerlerinden biri olan köye, bol virajlı yemyeşil bir yoldan geçerek ulaşırsınız. Yolların görece zorlu yapısı kıyı resminin daha az ziyaretçi çekmesine, daha temiz ve sakin kalmasına olanak sağlamıştır. Köyde kamp yapabileceğiniz özel kamp alanlarının yanı sıra kumsalda çadır kurmak da harika bir seçenektir. Bölgenin bol rüzgarlı ve elverişli yapısı özellikle yamaç paraşütü yapanların da büyük ilgisini çekmektedir.

Sazlıca’da Denizin Mitolojik Hikayelerine Tanıklık Edin

İzmir’in keyifli kamp alanlarından biri olan Sazlıca, Eski Foça’nın 16 km ilerisinde yer alır. Sazlıca’da tertemiz bir su ve plaj bulabilirsiniz. Kamp alanının bir yanı denize diğer yanı yeşil alana açıldığı için doğanın tüm güzellikleri bir aradadır. Düzenli bir kamp yeri bulunur ve içerisinde karavanla kalanların da faydalanabileceği ortak alanlar, elektrik, internet gibi hizmetler yer alır. Efsanevi hikayeleri ve doğasıyla kamp önerileri içerisinde özel bir yere sahip olan Sazlıca yakınında bulunan Siren Kayalıkları ile öne çıkar. Bu kayalıklar ismini Homeros’un yazılarında rastlanılan kuş vücutlu güzeller güzeli “siren”lerden alır. Kayalıklar ayrıca Foça’nın ünlü fok balıklarına ev sahipliği yaptığı için Türkiye’nin ilk deniz koruma bölgesidir. Bolca fotoğraf çekmeye hazır olun!

Maden Deresi’nin Macera Dolu Sularını Keşfedin

Kamp denildiğinde aklınıza mis gibi bir hava, gürül gürül akan sular ve alabildiğine yeşillik geliyorsa Maden Deresi tam size göre bir seçenektir. Etrafı yemyeşil bu göz alıcı dere kenarı Sakarya’nın Kocaeli ve Karasu ilçeleri arasındadır. Yoğun orman dokusuna sahip olan alan içerisinde kestane, gürgen, palamut, kavak, çan, kayın, fındık gibi çok çeşitli ağaçlar bulunur. Bu zengin doğa içerisinde çadırlara özel düz bir kamp alanı mevcuttur. Dere boyunca doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve suyun göz alıcı bir şekilde çağladığı şelaleyi görebilirsiniz. Dilerseniz şelaleye üzerinde mağara ve geçit bulunan bir yoldan ulaşabilirsiniz. Macera dozu yüksek olan bu yolu tercih edecekseniz kask takmayı ve fenerinizi yanınızda bulundurmayı sakın unutmayın. Tüm zorluklardan sonra şelaleye ulaştığınızda ise kendinizi kaynağından yeni çıkmış suyun tazeliğine bırakın!

Kamp süresince maceradan maceraya koşarken karnınız mı acıktı? ta!da! outdoor, birbirinden lezzetli rasyon paket seçenekleri ile kampınız sırasında açlığınızı kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde bastırır.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram