İftar Sofraları İçin Pratik Öneriler

 Kategori: Haberler

16 saat aç kaldıktan sonra yenen yemeklerden yalnızca doyuruculuk değil lezzet de beklemek oldukça doğal. Ramazan ayının kutsallığına yakışan; doyurucu, besleyici ve leziz sofralar hazırlamak için gereken vakti ise her zaman yaratamayabiliyoruz. Ancak imkansız değil! Pratik önerileri dikkate alarak hızlı, besleyici ve leziz menüler hazırlayabilirsiniz.

İftara Hazırlanmak İçin Öneriler:

İftar menüsü hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Gün boyu susuz kalan vücudunuzu suya doyurmak için yemek yanında cacık, komposto ve bol su bulundurmayı unutmamalısınız. İftariyelik adı verilen atıştırmalıkları sofranıza dahil ederek hem gelenekleri yaşatabilir hem de besleyici besinleri tüketebilirsiniz. Menülerinizde lifli gıdalara yer vermeli, bol bol sebze tüketmelisiniz. Yemek menülerinde et, yoğurt gibi protein desteklerini de ihmal etmemelisiniz.

Pratik İftar Menüleri Hazırlayın Zaman Kazanın

Pişirme esnasında düdüklü tencere kullanarak vakitten tasarruf edebilirsiniz.
Yemekleri fırın yerine ocakta pişirmek size zaman kazandırabilir.
Zeytinyağlıları hafta sonundan yaparak hafta içi de tüketebilirsiniz. Isı ile temas etmeyen zeytinyağlı yemekler daha uzun süre bozulmadan saklanabiliyor.

Sofra Yetişmiyorsa Yemek Uzmanları Hizmetinizde

En kolay menü hazırlığının bile zor geldiği bazı anlarda mükellef bir iftar sofrası ortaya çıkartmak için uzman yardımcılar yanınızda. ta!da! ramazan için özel tasarladığı paketler ile lezzetli ve doyurucu sofralar sunuyor. Siz de ramazan menüleri ile sağlıklı ve pratik sulu yemekler ile oruç açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken zeytinyağlıları servis tabağına almak; çorba, pilav ve etli yemekleri ısıtmak! Dakikalar içinde çeşit çeşit yemek ile sofralarınız şenleniyor. Üstelik şimdi ramazan paketleri %20 indirimli. Paket içeriklerini görmek ve satın almak için store.tada.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram