Evde Vakit Geçirirken Kendinizi Dışarıda Gibi Hissetmenizi Sağlayacak Sürükleyici Film ve Belgeseller

 Kategori: Haberler

Hepimizin evde zaman geçirdiği bugünlerde çeşitli hobiler edinebilir, evde de birbirinden güzel anılar biriktirebiliriz. Bazılarımız işini evden yürütürken bazılarımız çizim yapmaya, kitap okumaya, favori filmlerini izlemeye veya müzikle ilgilenmeye başladı bile. Bu dönemde özellikle seyahat tutkunlarına iyi gelecek, izlerken kendinizi dışarıda gibi hissetmenizi sağlayacak sürükleyici seyahat, yol, doğa filmleri ve belgesellerini sizin için derledik. Şimdiden iyi seyirler.

Into The Wild

Türkçeye “Özgürlük Yolu” olarak çevrilmiş olan 2007 yapımı sinema filmi, 1996 yılında yayınlanan aynı isme sahip kitaptan uyarlanmış. Filmin baş karakteri Christopher, üniversiteden mezun olduktan sonra ailesi ile yaşadığı tatsızlıkların da etkisi ile tüm varlığını bir hayır kurumuna bağışlayıp kendini yollara atar. Tam 2 yıl sürecek Alaska yolculuğuna başlar. Yolculuğu esnasında birbirinden farklı insanlar tanır. Alaska’nın vahşi doğasında hayatta kalmaya çalışır. Oldukça heyecanlı bir Amerikan filmi olan Into The Wild, 8,1 IMDB puanı ile mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında yer alıyor. Kristen Stewart, Hal Holbrook ve Emile Hirsch gibi önemli oyuncuların rol aldığı bu filmi izlerken çok keyif alacaksınız.

Gezegenimiz

2019 yılında, Birleşik Krallık yapımı bir Netflix belgeseli olarak seyirci ile buluşan Gezegenimiz, dünyanın güzellikleri ile büyüleneceğiniz bir doğa belgeseli. Dünyada aslında yalnız olmadığımızı bize hatırlatan bu belgesel, her hareketimizin doğa üzerinde bir etkisi olduğunu mükemmel görsel şölenlerle anlatıyor. Okyanuslardaki, çöllerdeki ve kutuplardaki yaşamı merak ediyor, doğaya değer veriyor ve insanlığın doğayı nasıl etkilediğini öğrenmek istiyorsanız bu 8 bölümlük belgeseli mutlaka izlemelisiniz.

Motorsiklet Günlüğü

2004’te vizyona giren dram ve macera filmi Motorsiklet Günlüğü, Che Guevara ve tıp fakültesinden arkadaşı Alberto Granda’nın Güney Amerika gezisini anlatan biyografik bir İspanyol filmi. 1950’li yıllarda geçen bu filmde Che Guevara’nın henüz bir devrim başlatmadan önceki genç halini göreceksiniz. Bu yüzden filmde politik görüşleri değil, daha çok hayallerinin peşinden gitmeye ve özgür olmaya çalışan iki genç insanı izleyeceksiniz. Filmde 23 yaşındaki iki gencin motorsikletle çıktıkları gezi sırasında yaşadıkları aksilikler, tanıştıkları insanlar ve gerçeklerin hayal ettiklerinden farklı olduğunu görmeleri konu ediliyor. Tüm bu yaşadıkları ise olgunlaşmalarını ve dünyaya daha farklı bir açıdan bakmalarını sağlıyor.

Tracks

Türkçe’ye “Çöldeki İzler” olarak çevrilmiş olan film, Avustralyalı yazar Robyn Davidson’ın kendi anılarını kaleme aldığı aynı isme sahip kitaptan uyarlanmış. Film büyüleyici bir manzara eşliğinde macera dolu bir yolculuğu anlatıyor. 1977 yılında geçen bu macera, 24 yaşındaki bir kadının Batı Avustralya’daki çölü geçmeye çalışmasını konu alıyor. Tam 2700 km’lik bu yolculuğa 2 yıl boyunca hazırlanmış olan baş karakter Robyn’e bir National Geographic fotoğrafçısı olan Rick Smolan film boyunca eşlik ediyor. 2014’te vizyona giren Tracks’i özellikle doğayı ve seyahat etmeyi seviyorsanız çok beğeneceksiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram