Evde Kamp Atmosferini Doyasıya Yaşayın

 Kategori: Haberler

Outdoor aktivite sevenler ve bu aktiviteden bir süredir uzak kalanlar; evde yapılacak kamp aktiviteleri ile keyifli zamanlar geçirebilir, kendilerini gelecek güzel günlere hazırlayabilir. Evde çadır kurarak, yeni düğümler öğrenerek ailece eğlenebilirsiniz. İşte sizlere evde kamp keyfi yaşatacak pratik öneriler:

Salonda Çadır Kurun, Kamp Keyfini Yaşayın

Evde yapılacak kamp aktiviteleri elbette çadır kurmakla başlar. Ailecek hızlı çadır kurma yarışları yapabilir, böylece kendinizi daha hızlı çadır kurmaya alıştırabilirsiniz. İleride yapacağınız kamplarda size yardımcı olacak pratikliği kazanmak için küçük bir çadırınız olması yeterli.

Çadırlar Sizden, Kamp Manzarası Televizyondan

Kamp atmosferini tamamlamak için televizyonda geniş bir manzara görseli açmanız yeterli. Doğa seslerinden oluşan bir kayıt da size eşlik edebilir. Sesler için online platformlarda yer alan birçok farklı uygulamadan yararlanabilirsiniz. Atmosferi tamamlamak için uyku tulumlarınızı, zemin matlarınızı çadıra yerleştirmeyi de unutmayın. Böylece çocuklara çadır hayatının ipuçlarını öğretebilirsiniz. Yapacağınız her işte iş bölümü uygulayarak, kamptaki müşterek hayatı birebir yaşamalarını sağlayabilirsiniz. Bulaşık yıkamada, yemek yapmada size yardım edebilir, sorumluluk alarak beraber işleri halletmenin keyfini yaşayabilirler.

Evde Kendiniz Geliştirin: Düğüm Zamanı

Doğada kullanabileceğiniz bıçak bileme, ateş yakma, düğüm atma, yemek pişirme, çadır kurma gibi pratik becerileri kazanmak için konu hakkında kitaplar okuyabilir, videolar izleyebilirsiniz. Kamp zamanı geldiğinde kullanabileceğiniz şeyleri öğrenmenin tam vakti! Alpin kelebek düğümü, bulin düğümü gibi düğümler nasıl yapılır adım adım görerek kolaylıkla deneyebilirsiniz. Kısa sürede düğüm atmayı öğrenmeniz ve gelecekteki kamplarda kullanmak için kendinizi geliştirmeniz çok kolay. Doğada işinize yarayacak daha çok bilgi görmek isterseniz tadaoutdoor instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

Bahçeniz Varsa Şanslısınız

Eğer bahçeniz varsa, daha gerçekçi bir kamp deneyimi yaşamanız mümkün. Bahçede odun kırarak, çıra hazırlayarak kampta yapacağınız şeylerin pratiğini gerçekleştirebilirsiniz. Havuz ile deniz kenarında yapacağınız kampın tadına varabilir, çocuklarınıza güneş kremi kullanmanın önemini fark ettirebilir, sivri sineklerden, böceklerden korunacağınız doğal reçetelerin sonuçlarını deneyerek görebilirsiniz. Kamp sandalyelerini masalarını kurmak için de bahçeler oldukça müsaittir. Hazırlıklarınızı yapın ve kamp keyfine vakit kaybetmeden başlayın.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram