Bolu’da Gezilmesi Gereken Yerler

 Kategori: Haberler

Her mevsimi ayrı güzelliklerle dolu bir rüya şehri olan Bolu, kış aylarında mutlaka ziyaret edilmesi gereken tatil merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin birbirinden güzel gölleri, tabiat parkları ve Köroğlu Dağları’nın eteklerine kurulmuş Kartalkaya Kış Turizm Merkezi ile haftasonlarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Gelişmiş yolları sayesinde ulaşım açısından hiç sıkıntı çekmeyeceğiniz bu şehirde tatilinizin tadını çıkarın.

Kış Turizmi Cenneti: Kartalkaya

Bolu Köroğlu Dağları üzerinde, 2200 metre yüksekliğe kurulmuş olan Kartalkaya-Bolu Köroğlu Kış Turizm Merkezi, Türkiye’nin her köşesinden ziyaretçi topluyor. Bolu şehir merkezinden 38 kilometre uzaklıkta bulunan tesislere varmadan önce yol manzarası sizi yarım saatliğine sarhoş ediyor. Ulaşımı oldukça kolay olan bu yolculuktan sonra sizi tam donanımlı kayak merkezi ve oteller karşılıyor. Kayak ve snowboard yapmak isteyenler için ideal alanların olması özellikle profesyonel sporcuları bu merkeze çekiyor. Tesislerde, ailecek veya kalabalık arkadaş grupları ile gittiğinizde rahatlıkla eğlenebileceğiniz birçok açık hava etkinliği ve parklar bulunuyor.

Öğretmenler eşliğinde kar sporları yapmak, toplu eğlencelere katılmak ve rahatlamak için tam donanımlı oteller sizi bekliyor. Yalnızca temiz havası ve eşsiz doğası ile bile ziyaretçilerini büyülemeyi başaran Köroğlu Dağları’nın manzarasına sahip Golden Key Kartalkaya’dan rezervasyon yaptırarak unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz. Spa hizmeti ile kar manzarasına karşı vücudunuzu dinlendirebilir, profesyonel yemek hizmeti ile gurme lezzetler tadabilir ve snowboard, kayak gibi sporları eğlenerek öğrenebilirsiniz.

Kartpostal Manzaraları: Bolu’nun Gölleri

Kış aylarında Bolu’nun göllerini daha önce ziyaret etmemiş olsanız bile mutlaka kartpostallarda görmüşsünüzdür. Kendine has manzaraları ile ziyaretçilerini büyülemeyi başaran Abant Gölü, Yedigöller Milli Parkı, Gölcük Tabiat Parkı, Ayıkayası Tabiat Parkı ve daha birçok doğal göl, her mevsimde Bolu’da gezilecek yerler listesine girmeyi başarıyor.

Abant Dağları’nın üzerinde bir krater gölü olan Abant Gölü, kış aylarında bembeyaz manzarası, yaz aylarında ise yemyeşil doğası ile sizi büyülerken; tertemiz havası ile şehir merkezlerinin kirliliğini kısa süreliğine unutturuyor. Bir set gölü olan Gölcük Gölü’ne gittiğinizde ise her fotoğraf karesinde mutlaka yer alan ev, kışın karlarla kaplı halde sizi karşılıyor. Dört mevsim yaprakları dökülmeyen çam ağaçlarının beyazla buluşması ile birbirinden güzel manzaralar yakalayabileceğiniz bu mekanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Göynük Zafer Kulesi ve Göynük Evleri

Bolu’nun doğal güzelliklerinin dışında, tarihini ve kültürünü de tanımak isteyenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri Göynük ilçesinde bulunan Zafer Kulesi oluyor. 1922 yılında Sakarya Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardından inşa edilen bu kaleyi, özellikle yakın tarihe meraklıysanız mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yine şehrin kültürünü hissetmenizi sağlayan Mudurnu-Göynük evlerini ziyaret edebilir; bu geleneksel Türk evleriyle Bolu’nun tarihini daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram