Ayrılmaz İkili: Spor ve Protein

 Kategori: Haberler

İnsan sağlığı ve dengeli beslenme açısından düzenli tüketilmesi gereken proteinler, müsabaka ve antrenmanlarda yoğun fiziksel efor sarf eden sporcular söz konusu olduğunda daha da önem kazanır. Uygun türde ve miktarda protein tüketimi; yıpranan kas dokularının onarılması, yağsız kas kütlesi kazanımı, dayanıklılık ve yüksek performans gibi kazanımları da beraberinde getirdiğinden sporcular için hayati önem taşır. Hayvansal ve bitkisel proteinler, vitamin ve mineraller ile sağlıklı yağların birleşiminden oluşmuş dengeli bir menü, gerek aktif sporcuların gerekse fit ve zinde kalmaya dikkat eden sağlıklı yaşam tutkunlarının vazgeçemedikleri ideal beslenme biçimidir. 100 gramında 25,4 gram protein içeriği ile sporcu dostu olan ta!da! hazır tavuk, lezzetten vazgeçmeden sağlığını da düşünenler için ekonomik ve pratik bir çözüm sunar. Tek tip proteine bağlı kalmadan, hayvansal ve bitkisel proteinlerden oluşan karma ve dengeli bir beslenme biçimi, özellikle whey ve kazein gibi süt proteinleri ile desteklendiğinde kişisel sağlık ve spor hedeflerinize ulaşma şansınızı artıracaktır.

Lezzetten ödün vermeden sağlıklı ve dengeli beslenmek istiyorsanız, kolay hazırlanan ve yüksek protein içeriğine sahip ta!da! hazır tavuk tarfilerimize bayılacaksınız.

Nohutlu Tavuklu Sporcu Salatası

ta!da! hazır tavuk ile zahmetsizce hazırlayabileceğiniz bu pratik salata hayvansal ve bitkisel protein kaynaklarının dengeli bir bileşimi. Tarifte yer alan avokado ise vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından oldukça zengin bir meyve. Ayrıca ihtiva ettiği doğal yağlar sayesinde trans yağ içeren yiyeceklere sağlıklı bir alternatif olarak öne çıkıyor. 100 gramında 19 gram protein oranı ile en yüksek bitkisel protein kaynaklarından olan nohut, aynı zamanda sahip olduğu besin lifleri ile diyetinize de katkıda bulunur. Limon suyu ve sızma zeytinyağı ile lezzetlendirilen bu sağlıklı ve doyurucu salata günlük protein ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır.

ta!da! Hazır Tavuk İle Sporcu Omleti

Hayvansal ve bitkisel proteinlere ek olarak süt proteini de içeren bu lezzetli tarif, lor peyniri sayesinde bolca whey proteini de içerir. Peynir altı suyu proteini olan whey hızla metabolize edilmesi kolay sindirilmesi sayesinde antrenman sonrası ideal bir besin kaynağı olarak öne çıkar. Selenyum açısından zengin olan mantar iz element ihtiyacınızı karşılamanıza ve lif içeriği ile tok hissetmenize yardımcı olur. Sütle marine edilerek hazırlanan ta!da! hazır tavuk ise hem yumuşacık ve lezzetli  hem de 100 gramında 25,4 gram protein içerir. Bir diğer doğal protein kaynağı olan yumurta, A, B5, B12, B2, B6, D, E ve K vitaminleri ile birlikte pek çok mineral de içerirken, omega 3 açısından zenginleştirilmiş yumurtalar ise sağlıklı yağ ihtiyacınızı karşılamanızda yardımcı olur.

ta!da! hazır tavuk ile zahmetsizce hazırlayabileceğiniz lezzetli sporcu öğünleri için Youtube kanalımızı ziyaret edebilir, lezzetten ödün vermeden sağlıklı ve dengeli beslenmeye devam edebilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram