Alevsiz Isıtma Kiti ile Nasıl Yemek Hazırlanır?

 Kategori: Haberler

Kamp yapmayı, dağ gezilerine ya da uzun yürüyüşlere çıkmayı kısacası her fırsatta doğayla kucaklaşmayı sevenlerden misiniz? Öyleyse bu keyifli seyahatlerin en zorlu kısımlarından birinin yemek yapmak olduğunu biliyorsunuz. Yanınıza gerekli tüm malzemeleri almış olsanız bile yemek hazırlamak veya ısıtmak için ateş yakmak her koşulda kolay olmaz. Tüm günü kapsayan geziler sırasında üç öğüne göre yemek oluşturmak için harcanan süre gezi programınızı kısa tutmanıza bile sebep olur. Birkaç dakikada yemek nasıl hazırlanır diye düşünüyorsanız işte çözüm! Kullanırken kendinizi bir sihir gösterisi yapıyormuş gibi hissetmenize sebep olacak alevsiz ısıtma kiti sayesinde en lezzetli hazır yemekleri, dilediğiniz her yerde, hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Alevsiz Isıtma Kiti Nedir?

Alevsiz ısıtma kiti, herhangi bir ateş kullanmadan ya da farklı bir ısı kaynağına ihtiyaç olmadan hazır yemek paketlerini ısıtmaya yarar. Isıya dayanıklı yapıdaki bu paketlerle ısıtma işlemini yapabilmek için ihtiyaç duyacağınız tek şey sudur. Yanınızda başka bir mutfak gereci ya da kamp aleti taşımanıza gerek duymadan kullanacağınız alevsiz ısıtma kitinin bir diğer önemli özelliği de son derece hafif olmasıdır. Çantanızda çok kolay şekilde taşıyabilirsiniz.

Böylece yemeğinizi istediğiniz an, istediğiniz yerde hazırlarken ağırlık yapan malzemeler taşımanıza hiç gerek olmaz. Doğaya saygılı, çevreci materyallerle tasarlanmış bu özel kit, ısıtma işlemi için kimyasal reaksiyonlardan faydalanır. Ayrıca yüksek ısı verimliliğine sahip yapısı tamamen güvenli ve kokusuzdur. Tüm bu işlemler olurken paketin çok sıcak olduğunu sakın unutmayın. İstenmeyen kazalara sebep olamamak için tedbiri hiçbir zaman elden bırakmayın!

Alevsiz Isıtma Kiti Kullanarak Birkaç Dakikada Nasıl Yemek Hazırlanır?

Alevsiz ısıtma işlemine ısıtıcıyı paketinden çıkararak başlarsınız. İlk olarak, kilitli yapıdaki ısıtma poşetinin tabanına ısıtıcıyı yatay olarak yerleştirmeniz gerekir. Ardından ısıtmak istediğiniz hazır yemek paketini ısıtma poşetinin içerisine dik duracak ve devrilmeyecek şekilde koyarsınız. Daha sonra kilitli ısıtma poşetine ısıtma işlemini başlatacak, 100 ml yani yaklaşık olarak yarım bardak suyu ekleyip paketin kilidini sıkıca kapatmalısınız. Şimdi tek yapmanız gereken biraz sabırlı olmak…

İçerisine eklediğiniz suyun soğukluğuna göre ısınmanın süresi değişse de, genellikle 2 dakika içerisinde paketinizin hareketlenmeye başladığını hissedersiniz. Paket üzerinde yer alan buhar tahliye delikleri, size ısının arttığını buharın oluşmaya başlamasıyla gösterir. Eğer çıkan buharın miktarı çok az ise ısıtıcının suyla etkileşimini arttırmak için poşetin tabanına çok hafif bir şekilde vurabilirsiniz. Yemeğiniz yaklaşık 10 dakikada yemek için ısınmış olur. Artık size tek düşen şey paketi açıp afiyetle yemektir. Afiyet olsun!

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram