72 Saatlik Hazır Gıda Paketi ile Acil Durumlara Hazırlıklı Olun

 Kategori: Haberler

Hayat iyi olduğu kadar kötü sürprizlerle ve kaza ihtimalleri ile de doludur. Yaşamın getirdiği kötü durumlara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Doğal afetler, kazalar gibi kötü durumlarda veya kamp gibi hazır gıda tüketimi gereken etkinliklerde yiyecek ihtiyacınızı acil durum gıda paketi ile karşılayabilirsiniz. Aracınızın bagajında saklayabileceğiniz, evinizdeki deprem çantasına koyacağınız gıdalar sayesinde kötü ihtimallere karşı hazırlıklı olmak elinizde.

Depreme Hazırlıklı Olabilirsiniz

1-7 Mart deprem haftası kapsamında, etkinlikler ve bilinçlendirme çalışmaları hız kazanır. Panellere katılarak bilgi alabilir, simülasyon uygulamalarına dahil olarak deprem anında neler yapılmalı, nasıl korunmalı gibi konularda uygulamalı eğitimler alabilirsiniz. Evde veya iş yerinde, hazırlanacak deprem çantaları ile kişilerin kendi hazırlıklarını yapmaları da mümkündür. Binaların depreme dayanıklı olduğundan emin olduktan sonra kendinizi küçük kazalardan korumak için mobilyaları sabitlemeli, dolap gibi devrilebilecek mobilyaları duvara monte etmelisiniz. Deprem olduğunda sakin kalmalı, kırılacak ve dökülecek eşyalardan uzak durmalısınız. Merdivenler ve kapı boşluklarından uzaklaşmalı, evde güvenli bir alan bularak depremin bitmesini beklemelisiniz. Baza, koltuk gibi nesnelerin yanında cenin pozisyonu almalı ve hayat üçgeni oluşturmalısınız. Başınızı korumanız ve kendinizi olabildiğince küçük bir alanda tutmanız gerekir. Deprem bittiğinde panik yapmadan deprem çantanızı alarak binadan ayrılarak acil toplanma noktalarına ulaşabilirsiniz.

72 Saatlik Gıda İhtiyacını Karşılar

Deprem ihtimalinin gerçekleşmesi halinde yemek gibi hayati ihtiyaçlara ulaşılması da oldukça zor hale gelebilir. Sizlere 72 saat yetecek bir gıda paketini evinizde deprem çantası içinde, aracınızda bulundurarak beklenmedik afet durumlarında yiyecek, içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Enerji veren ve tok tutan besinlerin özellikle seçildiği, beklenmedik durumlarda hızla yenebilecek ve kolay hazırlanacak uzun ömürlü gıdalarla dolu olan ta!da! Acil Durum Gıda Paketi, tam 6271 kalori sunar. Pakette yer alan yemekler, koruyucu katkı maddesi içermez. Yalnız yemek değil içecek ve su da bulunduran paketlerde; 3 paket kraker, 2 adet kakaolu fındık ezmesi, 1 adet bal, 1 adet çilek reçeli, 2 paket hazır domates, 1 paket hazır mantar çorbası, 1 etli kuru fasulye paketi, 1 salçalı nohut yemeği, 1 orman kebabı paketi, 3 adet mercimekli bulgur pilavı, 6 tahin helvası, 3 paket karışık kuruyemiş, 6 adet su arıtma tableti bulunur. Ayrıca tuz, karabiber, kürdan, çay, şeker, ıslak mendil, alevsiz ısıtıcı, ısıtıcı poşet, sıcak su poşeti ve karıştırma çubuğu da paketlerde yer alır.

Bagajda, Evinizde veya Depoda Muhafaza Edebilirsiniz

Acil Durum Gıda Paketi, Türk Gıda Kodeksine uygundur. Acil durum paketi içerisinde bulunan su paketleri içilebilir olmakla birlikte alevsiz ısıtıcıları çalıştırabilir. Paketin üzerinde son tüketim tarihi yer alır ve o tarihten önce tüketilmesi önerilir. Güneş ışığından uzak, kuru, serin ve kokusuz yerlerde muhafaza edilmesi önerilen paketleri aldığınızda şişmiş veya sızıntılı olmamasına dikkat etmelisiniz. Her ürünün nasıl hazırlanacağı, servis edileceğine dair bilgiler paket üzerinde yer alır. Kilitli paketlerde sunulan yiyeceklerin gram ve kalori bilgileri de üzerinde görülebilir. Doyurucu ve besleyici öğünler sunan yiyecekler, sizlere gereken enerjiyi vermek üzere özel olarak tasarlanır. Alevsiz ısıtıcılar sayesinde yemekleri sıcak halde tüketebilirsiniz. Acil Durum Gıda Paketi’ne ve daha ayrıntılı bilgiye store.tada.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.

Güncel Tarifler
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram