2019 Beslenme Trendleri

 Kategori: Haberler

Yeni yılda yapılacaklar listenizde neler var? Kariyerinizi geliştirmek, yeni bir dil öğrenmek, sevimli bir hayvan sahiplenmek… Liste uzayıp gidiyorsa ve bunların içerisinde hala sağlıklı beslenmek yoksa bu içerikten sonra fikriniz değişebilir. İşte 2019’un sizi harekete geçirecek beslenme trendleri!

Çirkin Sebze Yoktur Müsrif Tüketici Vardır

Her alanda olduğu gibi meyve ve sebzede de en güzel görünenleri sepetimize atıyoruz. Oysa ki lezzetli ve besleyici olmalarının görünümleriyle hiçbir alakaları yok! Büyük açlık sorunlarının yaşandığı dünyamızda israfı engellemek ve daha çok sebze – meyve tüketmek için bu yıl market alışverişinde görünümü ikinci plana atacağız.

Bir Bardak Kaktüs Suyu Alabilir miyim?

Son yıllarda evlerde, ofis masalarının üzerinde içerisinde limon dilimleri, nane yaprakları, meyve dilimleri olan su bardakları ya da sürahiler görmek çok sıradan olmaya başladı değil mi? Bu yıl bu renkli suların yerini kendiliğinden renkli, tatları biraz daha özgün ve zengin içerikleri sular alacak. Hindistan cevizi suyu, akçaağaç suyu ve hatta kaktüs suyunu deneyip belki de kendiniz için yeni ve sağlıklı bir alışkanlık geliştirebilirsiniz.

Şeker Dedektifleri İş Başında

“2019’da daha az şeker tüketeceğim.” ne kadar güzel bir hedef değil mi? Peki, bunu uygularken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? En önemli ve caydırıcı noktalardan biri hazır gıdaların üzerindeki şeker oranını incelemek. Minicik bir kekte neredeyse 10 küpe denk gelecek miktarda şeker bulunuyor olabilir. Dolayısıyla kontrol şart! Hazır gıda ürünlerinin üzerine şeker miktarının eksiksiz şekilde yazılması ile ilgili bir kural çıkmışken bunu değerlendirmenin tam sırası!

“Gerçek” Gıdalar In, İşlenmiş Gıdalar Out

Fast food ve hazır gıda çılgınlığı hala devam etse de bir gerçek var ki doğal besinlerin önemi de bu konuda bilinçli insan sayısı da gün geçtikçe artıyor. Gıda trendleri de işlenmiş gıdaları ikinci plana atıyor. Ek vitaminler, güçlü takviyeler, şeker değil ama yapay tatlandırıcı içeren gıdalar beslenme dengesini alt üst ediyor. Bu yıl hedeflerin arasına; “Daha çok gerçek gıda tüket!” maddesini mutlaka eklemelisin!

2019 Veganların Yanında

2019’da et ve süt ürünleri içermeyen yiyeceklerin çeşitliliği artacak gibi görünüyor. Bunun nedeni hem daha sağlıklı beslenmek hem de sürdürülebilirliği sağlamak. Halihazırda üretilen alternatiflerin yanı sıra hayvansal gıda içermeyen; burger, cips, peynir, enerji bar, yoğurt, sosis ve sütler 2019’da çokça tercih edilecek. Yeni yılda veganlar, tüketebilecekleri yiyeceklere çok daha kolay bir şekilde ulaşacak. Aynı zamanda ta!da!’nın Sebzeli Bulgur Pilavı ve Taze Fasulye ürünleri veganlar için ideal bir tercih olmakla birlikte Migroslarda bulmanız mümkün.

 

 

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram