Dar Alanda Misafir Ağırlama Sanatı

 Kategori: Haberler

Eviniz ufak tefek olabilir, ama bu kalabalık akşam yemekleri, neşeli arkadaş buluşmaları düzenlemenize engel değil. Doğru planlamayla alanınız ne kadar dar olursa olsun misafirlerinizi keyifle ağırlayabilirsiniz.

 

Belki 100 metrekarelik bir salonunuz ve devasa bir yemek masanız yok. Yine de arkadaşlarınız için sohbet ve lezzet dolu bir akşam yemeği ya da eğlenceli bir parti düzenleyebilirsiniz. İşte, dar alanda misafir ağırlamanın yolları…

 

Mekanı akıllıca kullanın

Salonunuzun her bir metrekaresini değerlendirin. Mobilyalarınızı olabildiğince duvara doğru yaklaştırıp ortada alan açın. Yer işgal eden dekoratif aksesuarları diğer odalara taşıyın. Gerekirse halınızı da kaldırın ve yerlere misafirlerinizin oturabileceği minderler atın. Ekstra oturma alanına ihtiyaç duyacağınızı düşünüyorsanız komşularınızdan sandalye ve tabure desteği alabilirsiniz. Eviniz müsaitse misafirlere çalışma odası, hol gibi alanlarda da takılabilecekleri bir ortam sağlayın. Salonda gereksiz kalabalığı önlemek için misafirlerinizin montlarını ve çantalarını vestiyere asın, vestiyeriniz yoksa hepsini yatak odasında yatağın üzerine yerleştirebilirsiniz.

 

Açık büfe servis yapın

Misafirlerinizin bir masa etrafında uzun saatler oturmasındansa açık büfe servis yapıp herkesin tabaklarına aldıkları yiyeceklerin tadını istedikleri bir köşede çıkarmalarını sağlayabilirsiniz. Yemek masanız yetersiz kalırsa, servis alanı olarak konsolunuzun üstünü de kullanabilirsiniz. İçecekler için yiyeceklerden ayrı bir alan yaratın, isteyen misafiriniz servise gerek kalmadan kendi içeceğini alabilsin. Tekerlekli servis arabanız varsa, içeceklerinizi onun üzerinde servis edebilirsiniz. Sehpaları ise minik ikram istasyonları gibi kullanabilir, cipsleri ve çerezleri bu istasyonlarda sunabilirsiniz. Ortamı güzelleştirmek için şık masa örtülerinden, taze kesme çiçeklerden destek almayı ihmal etmeyin.

 

Pratik bir menü belirleyin

Menüde bol sulu, çatal bıçak kullanmayı gerektiren yemekler yerine elde tüketilebilecek tarzda atıştırmalıklara yer verin. Çeşidi bol tutun ve sunum konusunda yaratıcılığınıza güvenin. Zengin bir peynir tabağı, bardak içinde servis edilen krakerler, peynir tabağı ve yanında sunulan gevrekler, tek lokmalık sandviçler, minik kişler ve pizzalar gibi pratik tariflerle hem doyurucu hem de leziz bir davet menüsü hazırlayabilirsiniz. Yemek hazırlıklarına mümkün olduğunca erken başlayın. Vaktiniz darsa menüyü zenginleştirmek için ta!da!’nın pratik lezzetlerine mutlaka şans verin.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Kodu okuyamıyorsanız, yeni kod isteyin. captcha txt
0
0

Arama yapmak için yazın ve ENTER tuşuna basın

Facebook
Twitter
Instagram